Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Kampania "Alkohol za kierownicą - nie zgadzam się!"

Kampania "Alkohol za kierownicą – nie zgadzam się!"

Opis kampanii – założenia

W ramach realizacji zadań Samorządu Województwa w roku 2014 przygotowano do realizacji kolejną kampanię dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z uwagi na ilość kampanii i przekazów kierowanych bezpośrednio do kierowców rozszerzono grupę docelową i przeprowadzono działania relacyjne (wpływanie na kierowców poprzez inne osoby). Osoby towarzyszące mogą mieć duży wpływ na pijanych kolegów, przyjaciół, partnerów, którzy lekkomyślnie, bez zastanowienia, bezrozumnie podejmują decyzję o kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwym. Sytuacje takie mają często miejsce podczas imprez, spotkań towarzyskich, rodzinnych – wskazuje na to zwiększona częstotliwość wypadków podczas weekendów.

Adresaci kampanii

Kampania społeczna  nie jest skierowana  bezpośrednio do kierowców, ale do osób towarzyszących, mających wpływ na decyzję nietrzeźwego kierowcy o włączeniu się do ruchu i mogących temu zapobiec. Ponieważ najczęstszymi nietrzeźwymi sprawcami wypadków są młodzi kierowcy, kampania skierowana jest do ich rówieśników, ponieważ to oni najczęściej towarzyszą pijanym kierowcom oraz padają ofiarami powodowanych przez nich wypadków, jako pasażerowie.  

Cele kampanii

Kampania powinna spowodować zahamowanie przyzwolenia społecznego i braku reakcji na podejmowanie udziału w ruchu drogowym przez nietrzeźwych. Kampania ma na celu podniesienie świadomości oraz poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze w przypadku udzielenia zezwolenia lub braku reakcji na prowadzenie pojazdu przez osobę będącą pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych.

Czas realizacji

Kampania rozpoczęła się pod koniec czerwca 2014, będzie trwała przez okres wakacyjny i będzie miała zasięg wojewódzki.

Patron kampanii

Patronem kampanii jest Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kazimiera Latawiec 19-08-2014 20:34:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kazimiera Latawiec 19-08-2014
Ostatnia aktualizacja: Kazimiera Latawiec 19-08-2014 20:35:41